Je to tam, co teď?

Udělala jsi si test po vynechání menstruace a tradáá, je to tam:-) Radosti, ale v některých případech i negativním emocím se žádná nevyhneme.
I když je test poměrně spolehlivý je jasné, že to chceme vědět na 100 procent. Nabízí se nám tedy možnost zavolat a objednat se na gynekologii, ale POZOR ! Na ultrazvuku se těhotenství prokáže nejdříve v 5. týdnu. Dřívější prohlídka by tedy nedávala smysl.  •  Zavolej a zeptej se sestřičky, pravděpodobně ti dá termín 6-7. týden od prvního dne poslední menstruace. Já sama jsem byla na nervy, že musím tak dlouho čekat:-) ale ten den přijde a do té doby si třeba můžeš zkoušet dělat další testy:-)

  • Dalším krokem po první prohlídce u gynekologa je odběr krve okolo 10. týdne těhotenství viz: https://www.emamina.cz/dulezite-milniky/ Tvůj gynekolog tě sám objedná. Je to takový první krok před tvým prvním velkým ultrazvukem, který ti gynekolog stanoví na tvůj 13. týden těhotenství. Do té doby se budeš možná divit, co se s tvým tělem děje. Některé těhulky nepociťují v prvních týdnech závrátné změny, ovšem my citlivější, co nás vše bolí víc než ostatní že anooo:-) my cítíme každou blbinu.