Pro miminko 

  • postýlka s kvalitní matrací, dají se koupit s polohováním roštu. Já jsem pořídila klasicky v Ikea, kde si rovnou můžeš vybrat i povlečení a speciální voděodolnou podložku na matraci, která pomáhá chránit matraci v případě poblinkání miminka a podobně.
  • povlečení na postýlku- 3x ať máš na výměnu
  • polštářek a peřinka- nemusíš kupovat hned, bude potřeba později ale pokud už nakupuješ postýlku v Ikea, bývá to většinou blízko u sebe tak proč rovnou nekoupit:-) 
  • HRAČKY - nejlepší hračkou jsi samozřejmě ty, interakce s miminkem je to nejdůležitější:-) 
Toto jsou další 4 hračky, které postačí do prvních 3 měsíců věku: 
První hračka - Hrací deka- doporučuji tuto z Alza. cz 

Vysící měkké hračky jsou pro miminko zajímavé a navíc se dají odendat a později je miminko může mít i na ohmatávání. 

Druhá hračka - první zrcátko - je součástí Hrací deky, kterou jsem koupila u Alzy, takže dvě mouchy jednou ranou:-) Zrcátko je skvělým pomocníkem při tzv. Tummy time ( Čas na bříško, nebo také pasení koníků). Dítě zaujme jeho vlastní odraz a vydrží na bříšku o trochu déle.

Třetí hračka - první knížka pro miminko, nebo také šustivá knížka- je lehoučká a vydává šustivé zvuky, což je pro miminko zajímavé.

Čtvrtá hračka - tzv. Oball- koupíte například v Dm, Rossman, nebo Zboží.cz a pro představu vypadá takto: 

https://www.baby-centrum.cz/79318-hracka-oball-rattle-10-cm-0m#76620

Je to skvělá hračka, protože je lehká, dá se mačkat, dá se také přidělat na hrací deku, kde po ní miminko může sahat. Je to taková první hračka, kterou miminko může bez problému držet. 

(Četla jsem také, že později se může použít jako držátko pro flaštičku kterou můžete dát dovnitř a dítě pak lépe udrží flašku v ruce.)  • mantinely kolem postýlky jsou sice krásné, ale jak jsem už několikrát četla a nebo viděla v odborných videích- NEDOPORUČUJÍ SE a to z důvodu případů, kdy příčinou smrti dítěte bylo ucpání nosu a úst látkou a polstrováním, . Nejlepší je naprosto prázdná postýlka bez jakýchkoliv mantinelů, plyšáků a podobně.